Novo Doba 2014

Dimenzija Ludilo

Program:

Ponedeljak, 29. septembar

Centar za kulturnu dekontaminaciju

Birčaninova 21, Beograd
18:00
Medijska arheologija – Kugla glumište
Predstavlja Jovan Bačkulja, u saradnji sa Javnim servisom
http://www.medarh.org
19:00
Družba SITO(S)TISAK (Zagreb)
Sito štampa uživo
http://vimeo.com/87804122
20:00

Izložba
ZZOT (Zagreb 1983-1994)
U saradnji sa grupom Metaklinika (Beograd)

U prisustvu Helene Klakočar, Miljenka Sekulića & Ane Janjatović-Zorica
http://www.metaklinika.com

21:00
Koncert
DJ Zdena
myspace.com/lutajucidjzdena

Matrijaršija

Đorđa Čutukovića 13, Zemun

23:00
Video projekcije
Drek (Ljubljana)

Koncert
Slonići (Ljubljana)
www.grejpfrut.net

Utorak, 30. septembar

Matrijaršija

Đorđa Ćutukovića 13, Zemun

14h-18h :
Radionice sito štampe sa kolektivima: Czentrifuga (Berlin), Meconium éditions (Bordeaux) i Greed Graphics (Subotica)
czentrifuga.soup.io
FB: MéconiuM éditions
FB: Greed Graphics

Radionica stripa, sa Wostokom i Sanjom S. (Sombor)
FB: Danilo Milošev Wostok

Radionica Mubareć (Beograd)
mubarec.blogspot.com

Radionica permakulture, sa Juretom Peternelom iz Ekološkog Društva Porevit (Ljubljana)
porevit-eko.blogspot.com

Radionica murala : Dunja Janković, Miron Milić, Anna Ehrlemark, Roonald Reiska i Mubareć
www.tripica.org
www.wooloo.org/miron.milic
ehrlemarken.se
roonald.reiska.eu
mubarec.blogspot.com

Sve radionice su otvorenog tipa osim radionica murala.

14h-17h :
Radionica VALOVI: sinestetička radionica crtanja, sviranja i kretanja za mlade iz Udruženja“Naša kuća” , sa umetnicama Dunjom Janković (Mali Lošinj) i Linom Rica (Makarska)
www.tripica.org
FB: Naša Kuća

Zmuc, Zemun

Njegoševa 53

21h :
Koncert:
Tovariš Strmoglavljen (Ljubljana)
tovaristrmoglavljen.bandcamp.com

Džukljev Berger Poderžaj (Ljubljana/ Novi Sad)

Izložba
Art Brut Serbia (Beograd)
artbrut-inside.org

Sreda, 1. oktobar

Matrijaršija

Đorđa Čutukovića 13, Zemun

14h-18h :
Nastavak svih radionica započetih u utorak

Kulturni centar Rex

Jevrejska 16, Beograd

19h :
Izložba
Marko Turunen (Helsinki)
superturunen.wordpress.com

Kulturni centar Grad

Braće Krsmanović 4, Beograd

22h :
Izložba
Miron Milić (Zagreb)
www.wooloo.org/miron.milic

Koncerti:
Macani(Ljubljana/Zagreb/Beograd)
Point Invisible (Clermont-Ferrand)
soundcloud.com/pointinvisible
Bonne Humeur Provisoire (Lille/Creuse)
bonnehumeurprovisoir.free.fr
Figurative theatre (Niš)
figurativetheatre.blogspot.com
Language.Sex.Violence (Niš)
FB: Language.Sex.Violence
Autistik Front, oproštajni koncert (Beograd)
autistikfront.bandcamp.com
DJ set Nema tog podruma (Antwerp/Beograd) i Marina Džukljev (Novi Sad)
soundcloud.com/nobasementisdeepenough
Live visuals: FŠK (Ljubljana) i Lina Rica (Makarska)

Četvrtak, 2. oktobar

Matrijaršija

Đorđa Čutukovića 13, Zemun

14h-21h :
Nastavak svih radionica započetih u utorak

15h-18h :
Radionica permakulture, sa Juretom Peternelom iz Ekološkog Društva Porevit (Ljubljana) za mlade iz Udruženja “Naša kuća”
porevit-eko.blogspot.com
FB: Naša Kuća

19h :
Izložba
Goran Dačev(Skopje)Izložba
Radovi nastalih u radionicamaLive visuals, FŠK (Ljubljana) i Lina Rica(Makarska)23h :
DJ Denke (Beograd)

Petak, 3. oktobar

Matrijaršija

Đorđa Čutukovića 13, Zemun

14h-21h :
Nastavak svih radionica započetih u utorak

Ulična Galerija

Čavketov pasaž, Beograd

19h :
Izložba
„Dimenzija Novo Doba“
www.fijuk.net

Sito štampa uživo sa mladima iz udruženja „Naša Kuća“
FB: Naša Kuća

Koncert:
MC Kopy Kat
kopykatkillah.blogspot.com

Drugstore

Bulevar Despota Stefana 115, Beograd

23h :
Live visuals
LaLuz (Budimpest)
FB: LaLuz visuals

Koncerti:
Konvoj Bonton Bajkera
soundcloud.com/nebriga

Yva & the Toy George
yvaythetoygeorge.bandcamp.com

Harry Merry
www.harrymerry.com

Omladinac 11
FB: Omladinac 11

DJ set Nema tog podruma (Antwerp/Beograd) i Nitkov (Beograd)
soundcloud.com/nobasementisdeepenough
nauk.rs

Subota, 4. oktobar

Ciglana

Slanački put 26, Višnjička banja, Beograd

15h-22h :
Sajam malih izdavača : Studiostrip (Beograd), Czentrifuga (Berlin), Greed Graphics(Subotica), Meconium éditions (Bordeaux), Renard IV (Clermont-Ferrand), Wostok/Krpelj(Sombor), Mubareć (Beograd), Igor Hofbauer (Zagreb), Wormgod (Malmö), Symposion(Subotica), Dirty Editions (Novi Sad), Stripburger (Ljubljana), Slušaj najglasnije! iBratstvo duša (Zagreb), Kolekcija Vera Suchankova (Porto), Elektrika (Pančevo), Crna Hronika (Skopje), Besna Kobila (Zemun), Knjižara Baraba (Beograd), Knjižara Beopolis (Beograd)…

19h :
Izložbe
Renard IV (Clermont-Ferrand): štampe, projekcije, zvuk
Czentrifuga (Berlin) : sitoštamparki plakati
‘Dimenzija ludilo’: Studiostrip, Novo Doba, Krpelj

Sito štampa uživo
Greed Graphics (Subotica)

22h :
Live visuals
Izvanredni Bob (Zemun)
vimeo.com/incrediblebob

Koncerti:

Guslarsko veče: Narodni guslar Bogdan Milošev (Vršac)

Tehno Muda (Vršac))

FB: Tehno Muda)

Lenhart Tapes (Novi Sad))

lenhartapes.bandcamp.com)

Aranka Makoš i plačene daviteljke(Subotica))

Za Pokolj Duše (Beograd))

zapokoljduse.bandcamp.com)

Dve Bajage (Zrenjanin))

soundcloud.com/dve-bajage-bajage)

Dedice (Beograd))

FB: DediceDJ set)

Cica Mica ludnica)

radiostudent.si/glasba/nedeljska-slagerica

Nedelja, 5. oktobar

Pančevo

Galerija Elektrika

Radomira Putnika 7, Pančevo

19h :
Grrr Program (Organizuje Aleksandar Zograf):
Projekat „Odbrana utopije“, izložba i razgovor
Razgovor sa strip autorkom Helena Klakočar (Zagreb)
www.aleksandarzograf.com

Apolo

Maksima Gorkog 6, Pančevo

21h :
Koncerti
The Cyclist Conspiracy (Beograd)
https://www.facebook.com/TheCyclistConspiracy
https://soundcloud.com/the-cyclist-conspiracy/

Babilonci (Zagreb)
soundcloud.com/babilonci

DJ set
DJ Jahvo (Zagreb)
www.subsite.hr